Bundesliga, Mainz – Hertha Berlin, formacionet e mundshme

Bundesliga, Mainz – Hertha Berlin, formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

03.05.2021 / Sport

Mainz dhe Hertha Berlin do të përballen në kuadër të ligës kryesore të Gjermanisë, Bundesliga.

Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet sot me fillim prej orës 18:00 në stadiumin “Opel Arena”.

Aktualisht në renditjen tabelare në Bundesligë, Mainz ndodhet në pozitën e 12-të me gjithsej 34 pikë, ndërsa Hertha Berlin në pozitën e 17-të me 26 pikë.

Kur kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin e takimit janë bërë publike formacionet e mundshme të të dy klubeve gjermane.

Formacionet e mundshme

Mainz: Robin Zentner, Moussa Niakhate, Jerry St. Juste, Stefan Bell, Danny da Costa, Leandro Barreiro, Dominik Kohr, Philipp Mwene, Danny Latza, Robert Glatzel, Robin Quaison.

Trajner: Bo Svensson

Chelsea: Alexander Schwolow, Marton Dardai, Niklas Stark, Lukas Kluenter, Deyovaisio Zeefuik, Sami Khedira, Lucas Tousart, Marvin Plattenhardt, Vladimir Darida, Matheus Cunha, Jhon Cordoba.

Trajner: Pal Dardai

RAPORTO