Bologna 1-1 Roma: Notat e futbollistëve

31.03.2018

Skuadra e Eusebio Di Francescos e pa vetën në disavantazh në minutën e 17-të kur për vendasit shënoi mesfushori Pulgar. Ndërkohë për Romën golin e barazimit e gjeti sulmuesi boshnjak, Edin Dzeko. Nota më e lartë te Giallorosët i takoi mbrojtësit ballkanas Aleksander Kolarov 7.9. Paraqitje mjaftë të mirë pati edhe Diego Perotti 7.4 dhe […]

Bologna 1-1 Roma: Notat e futbollistëve Foto: Ilustrim

Skuadra e Eusebio Di Francescos e pa vetën në disavantazh në minutën e 17-të kur për vendasit shënoi mesfushori Pulgar.

Ndërkohë për Romën golin e barazimit e gjeti sulmuesi boshnjak, Edin Dzeko.

Nota më e lartë te Giallorosët i takoi mbrojtësit ballkanas Aleksander Kolarov 7.9.

Paraqitje mjaftë të mirë pati edhe Diego Perotti 7.4 dhe Edin Dzeko që mori notë 7.2.

Te Bologna nota më e lartë shkoi për golashënuesin Pulgar 7.5.

E me ndeshje të mirë u dallua edhe Di Francesco 7.0 dhe Santurro 7.1. /Telegrafi/