Bilardo: Messi duhet të fitojë Kupën e Botës për të arritur nivelin e Maradonas

Menaxheri i cili e udhëhoqi Argjentinën në fitoren e 1986 beson se ylli i Barcelonës ka nevojë për një titull final për të përfunduar karrierën e tij.

Bilardo: Messi duhet të fitojë Kupën e Botës për të arritur nivelin e Maradonas

Ish-menaxheri i Argjentinës Carlos Bilardo beson se Lionel Messi duhet të fitojë një Kupë Botërore për t’u konsideruar në nivelin e Diego Maradona-së.

Bilardo udhëhoqi Maradona në fitoren  e Kupës së Botës në vitin 1986, ku për herë të dytë Argjentina mori çmimin më të madh të futbollit.


Messi ka arritur të fitojë nderime të mëdha ndërkombëtare, por ka mbetur i shkurtër në finalen e Kupës së Botës kundër Gjermanisë në 2014 dhe në finalen e Copa America kundër Kilit në 2015 dhe 2016.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës