Bëhet zyrtare transferimi i mbrojtësit tek Barcelona

Bëhet zyrtare transferimi i mbrojtësit tek Barcelona

Barcelona ka arritur që ta sigurojë transferimin edhe të një mbrojtësi të ri.

Bëhet fjalë për Emerson Aparecida Leite de Souza Junior, i cili vjen nga skuadra braziliane, Atletico Miniero.


Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e klubit, Barcelona.

Në njoftimin e Barcelonës thuhet se: ‘’FC Barcelona dhe Atlético Mineiro kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Emerson Aparecida Leite de Souza Junior. Braziliani zyrtarisht do të bashkohet me klubin katalanas më 1 korrik 2019. Vlera e transferimit është 12 milionë euro dhe lojtari do të nënshkruajë kontratë për pesë sezonet e ardhshme, deri në sezonin 2023/24’’.

Megjithatë, Emerson është 20 vjeçar dhe luan në pozitën e mbrojtësit të krahut të djathtë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës