Bëhet zyrtare transferimi i mbrojtësit tek Barcelona

31.01.2019

Barcelona ka arritur që ta sigurojë transferimin edhe të një mbrojtësi të ri. Bëhet fjalë për Emerson Aparecida Leite de Souza Junior, i cili vjen nga skuadra braziliane, Atletico Miniero. Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e klubit, Barcelona. Në njoftimin e Barcelonës thuhet se: ‘’FC Barcelona dhe Atlético Mineiro kanë arritur një […]

Bëhet zyrtare transferimi i mbrojtësit tek Barcelona Foto: Ilustrim

Barcelona ka arritur që ta sigurojë transferimin edhe të një mbrojtësi të ri.

Bëhet fjalë për Emerson Aparecida Leite de Souza Junior, i cili vjen nga skuadra braziliane, Atletico Miniero.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e klubit, Barcelona.

Në njoftimin e Barcelonës thuhet se: ‘’FC Barcelona dhe Atlético Mineiro kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Emerson Aparecida Leite de Souza Junior. Braziliani zyrtarisht do të bashkohet me klubin katalanas më 1 korrik 2019. Vlera e transferimit është 12 milionë euro dhe lojtari do të nënshkruajë kontratë për pesë sezonet e ardhshme, deri në sezonin 2023/24’’.

Megjithatë, Emerson është 20 vjeçar dhe luan në pozitën e mbrojtësit të krahut të djathtë.