Bayerni fiton derbin, thellon epërsinë në krye

Bayerni fiton derbin, thellon epërsinë në krye

Bayern Munchen po marshon drejt titullit të kampionit në Bundesliga I. 

Bavarezët e mposhtën rivalin direkt për titullin e kampionit, me rezultat 1:0 ndaj Leipzig. 

Në minutën e 37-të, Leon Goretzka, ka shënuar për fitoren e Bayernit. 

Kampioni është paraqitur pa sulmuesin më të mirë, Robert Lewandowski, me gjithë mungesën e tij, dolën me tre pikë nga Leipzig.

Leipzig është në vend të dytë me 57 pikë dhe ngec për 7 sosh nga lideri Bayerni.

RAPORTO