Bayern Munich rinovon kontratën me Manuel Neuer

Manuel Neuer i skadonte kontrata me Bayernin vitin e ardhshëm, teksa kërkonte një zgjidhje sa më të shpejt për këtë.

Ditën e djeshme, klubi bavarez ka njoftuar rinovimin e kontratës me portierin gjerman, i cili tashmë ka nënshkruar kontratën e re e cila skadon në verën e vitit 2023.

Kohët e fundit kanë qarkulluar lajme, se marrëdhënia nuk ka qenë shumë e mirë mes portierit dhe drejtuesve, për shkak se thuhej se gardiani bavarez nuk ishte i lumtur për faktin se në skuadër do afrohej një portier tjetër dhe ai mund të përfundonte rezervë.

Megjithatë tashmë është arritur gjithçka dhe Neuer ka rinovuar kontratën me Bayern, e cila tregon edhe njëherë se ai do të vazhdojë të jetë pjesë e klubit edhe për disa sezone të tjera.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.