Bayern Munich me strategji të qartë për Lewandowskin, rinovim me ulje page ose shitje në verë

Klubi futbollistik gjerman, Bayern Munich njihet ndryshe edhe si ekip që shumica e lojtarëve të klubeve kundërshtare kanë dëshirë të luajnë për të.

Bayern Munich me strategji të qartë për Lewandowskin, rinovim me ulje page ose shitje në verë

Së fundmi Bayern Munich është duke u përballur me periudhë kyçe, e që kjo mund të shënojë të ardhmen afatshkurtër si dhe afatmesme të klubit.

Ylli polak, sulmuesi i klubit gjerman, Robert Lewandowskit i përfundon kontrata e tij me klubin në verën e vitit 2023.


Ndërsa tashmë veçse kanë filluar diskutimet në zyrat e klubit për të ardhmen e vazhdimësinë e Lewa-s.

Bavarezët po mendojnë dy opsione për të larguar të panjohurat lidhur me të ardhmen e Lewandowskit, pra me Erling Haaland në horizont dhe largimin e tij nga Borussia Dortmund, që më shumë gjasa do të ndodhë në verë.

Sipas prestigjiozes gjermane, Bild, sulmuesi polak ose do të bëjë rinovimin me ulje page ose do të transferohet gjatë verës së ardhshme.

Politikat e klubit bavarez parashikojnë që për lojtarët mbi 30 vjeç të ketë zgjatje të kontratës për një vit, Lewandowski njëherit fituesi i çmimit “The Best” është 33 vjeç, por megjithatë Bild flet për një përjashtim të mundshëm dyvjeçar për sulmuesin.

Situata që të sqarohet sa më shpejt, këtë po e kërkojnë Oliver Kahn, Karl-Heinz Rummenigge dhe Hasan Salihamidzic, për shkak që të jetë e mundur që të punohet sa më shpejt për një zëvendësues të mundshëm, qoftë ai edhe ylli norvegjez i Borussia Dortmund apo edhe ndonjë sulmues tjetër.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës