Bayern Munich fiton garën për të nënshkruar me Ramsey

15.11.2018

Sipas agjentit, mesfushori i Arsenalit Aaron Ramsey mund të jetë në rrugën e tij për në Allianz Arena verën e ardhshme, pasi Bayern Munich kanë zhvilluar biseda të suksesshme me përfaqësuesit e yllit të Uellsit. 27-vjeçari do të jetë në dispozicion në një transferim të lirë në fund të fushatës aktuale pas skadimit të kontratës […]

Bayern Munich fiton garën për të nënshkruar me Ramsey Foto: Ilustrim

Sipas agjentit, mesfushori i Arsenalit Aaron Ramsey mund të jetë në rrugën e tij për në Allianz Arena verën e ardhshme, pasi Bayern Munich kanë zhvilluar biseda të suksesshme me përfaqësuesit e yllit të Uellsit.

27-vjeçari do të jetë në dispozicion në një transferim të lirë në fund të fushatës aktuale pas skadimit të kontratës së tij të tanishme në Arsenal dhe ishte lidhur me një lëvizje ndaj rivalëve të Premier League Liverpool dhe Chelsea.

Megjithatë, tani duket sikur Bayern do të sigurojë shërbimet e tij, me Ramsey tani pritet të nënshkruajë një marrëveshje afatgjatë me klubin i cili do të hyjë në fuqi në fillim të sezonit të ardhshëm.