Bayern Munich fitoi Kupën e parë të vitit 2019

  • 15.01.2019
Bayern Munich fitoi Kupën e parë të vitit 2019

Bayern Munich fitoi trofeun e parë të viti 2019, pas një turneu miqësor ku u imponua në finale ndaj Borussia Mönchengladbach. Skuadra bavareze ishte një nga 4 protagonistet e “Telekom Cup”, që u zhvillua në Dyseldorf, në një format që përfshinte një ndeshje prej 45 minutash, të ndjekur nga penalltitë nëse do të ishte e nevojshme.

Bayern fitoi fillimisht me penallti ndaj Fortuna Dusseldorf me shifrat 8-7 në një lotari nga pika e bardhë që u duk se nuk do të kishte fund. Më pas ekipi bavarez u ndal sërish pa gola në finalen me Mönchengladbach, dhe u deshën 11 metërshat për të përcaktuar trofeun, raporton topchannel.


Mbrojtësi i kombëtares gjermane Mats Hummels arriti të shënojë penalltinë vendimtare për formacionin e Bayern, ndërsa në këtë turne debutoi dhe talenti kanadez Alphonso Davies që iu bashkua ekipit këtë muaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë