10.07.2019, 22:16

Bayern Munchen rikthen ish-sulmuesin e njohur

Sulmuesi kroat Mario Mandzukic është pranë rikthimit te Bayern Mynih.

Lajmin e ka konfirmuar e përditshmja gjermane “Bild”, që thotë se gjiganti kroat mund të veshë sërish fanellën e skuadrës kampione të Bundesligës.

Mandzukic ka luajtur edhe më parë me Bayern, në vitet 2012-2014, duke 48 gola në 88 ndeshje. Sulmuesi 33-vjeçar ka një kontratë deri në vitin 2021 me Juventusin, por duket se palët janë drejt divorcit.

Trajneri Sarri nuk e ka shumë në konsideratë sulmuesin, ndaj prej kohësh po përflitet një rikthim i tij në Bundesligë. Skuadra që është interesuar më shumë është Borussia Dortmund, por edhe Bayern duket se është gati të hyjë në garë.

LEXO EDHE:  Jo vetëm Man United e Tottenham, edhe një skuadër angleze në garë për Vedat Muriqin

Bayern është në kërkim të një sulmuesi pas largimeve të Ribery e Robben dhe përpjekjet për të sjellë në Mynih mesfushorin Sane kanë dështuar deri më tani, transmeton Alo.

Megjithatë, edhe pse jo i njëjti rol, Mandzukic do të ishte një lider brenda dhomave të zhveshjeve. Transferimi mund të mbyllet për 20 milionë euro.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.