Barcelona po shqyrton mundësinë e transferimit të Azpilicueta

Kontrata skadon verën e ardhshme.

Barcelona po shqyrton mundësinë e transferimit të Azpilicueta

Në këto kohë të vështira ekonomike për Barcelonën, klubi katalanas vazhdon të shikojë transferimet e mundshme të lira për të forcuar skuadrën e tyre dhe Cesar Azpilicueta i Chelseat tani ka dalë si objektiv.

Reprezentuesi spanjoll, i cili ishte kapiten i Chelseat në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar, ende nuk ka nënshkruar një marrëveshje të re me Blutë me kontratën e tij të skaduar në verë.


Sipas ESPN, Barcelona tani po mendon seriozisht t’i ofrojë një kontratë mbrojtësit me përvojë nga janari, kur ai të jetë i lirë të flasë me klubet e tjera.

Raporti thotë se trajneri i ri Xavi Hernandez është në favor të një lëvizjeje për Azpilicueta për shkak të shkathtësisë së tij, pasi ka treguar se është në gjendje të luajë në krahun e djathtë ose si qendërmbrojtës në një treshe mbrojtës.

Transferet e lira të Barcelonës

Në verën e kaluar, Barcelona nënshkroi tre lojtarë në transferta të lira: Sergio Aguero, Memphis Depay dhe Eric Garcia.

Me situatën e tyre ekonomike ende larg të qenit stabile, një filozofi e ngjashme pritet në dritaren e verës.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës