Barcelona përfundon marrëveshjen me PSG për Neymar

Barcelona ka arritur një marrëveshje me PSG për rikthimin e Neymarit në klubin spanjoll.

Barcelona më në fund ka arritur një marrëveshje për të ri-nënshkruar Neymar nga Paris Saint-Germain, sipas Sky Italia.

Raportohet se përfundimisht është gjetur një marrëveshje midis dy klubeve, me sulmuesin e Brazilit të vendosur për nënshkrimin e tij në lëvizje pas mbërritjes në Barcelonë.

Neymar u largua nga Barca dy vjet më parë pasi shënoi më shumë se 100 gola për klubin, duke fituar dy tituj të ligës, tre trofe të Copa del Rey dhe Champions League.

RAPORTO