Barcelona në duart e Bayernit: Së pari me Lewandowski dhe tani me Dembele

Klubi gjerman po bën të pamundurën për të nënshkruar me francezin pa pagesë.

Barcelona në duart e Bayernit: Së pari me Lewandowski dhe tani me Dembele

Barcelona ende nuk ka finalizuar rinovimet e Ousmane Dembele, Gavi dhe Sergi Roberto, por nga të tre, marrëveshja më e vështirë për t’u zgjidhur është ajo e sulmuesit francez.

Pozicionet janë të largëta, edhe pse shpresojnë t’i afrojnë në një takim që pritet ende.


Ndërsa data për takimin mbetet e paqartë, Bayern Munich, i cili prej muajsh po përpiqet të nënshkruajë me Dembelen, ka bërë një hap përpara dhe ka treguar një interesim të fortë për 25-vjeçarin.

Prandaj, Barcelona nuk po diskuton vetëm një lëvizje për Robert Lewandowski me Bayernin, por emri i Dembeles – një agjent i lirë më 30 qershor – gjithashtu ka të ngjarë të shfaqet.

Drejtuesit e Barcelonës besojnë se shifrat që do t’i ofrojnë francezit do të jenë afër atyre që ai do të marrë nga Bayerni, i cili pret largime të mëdha në repartin e sulmit këtë verë.

Situata financiare e Barcelonës

Barcelona po kalon një situatë delikate ekonomike dhe është e rënduar nga kufiri i ulët i pagave, i cili ka ardhur pas vitesh mosshpenzime.

Për të njëjtën arsye, Barcelona nuk mund të përputhet me shifrat e ofruara nga Paris Saint-Germain, një tjetër nga klubet e mëdha që janë pas ish-lojtarit të Borussia Dortmundit.

Por, pavarësisht këtyre propozimeve, Dembele ende nuk ka nënshkruar me asnjë klub tjetër. Francezi është në pritje të ofertës përfundimtare të Barcelonës, e cila do të zbulohet në takimin e radhës.

Fakti që ai nuk e ka vënë ende stilolapsin në letër me një klub tjetër, i jep pak shpresë Xavi Hernandez, i cili po kërkon rinovimin e tij, megjithëse në zyrat e Camp Nou nuk janë shumë optimistë.

Barcelona informoi kampin e Dembeles në takimin e fundit që patën disa javë më parë se do të bëjnë përpjekje për ta mbajtur atë dhe për t’i paraqitur një kontratë kreative të bazuar në shpërblime, e cila shpreson ta kënaqë atë.

Ata ia kanë bërë të qartë gjithashtu se situata është e vështirë dhe se nuk do t’u japin dritën jeshile marrëveshjeve që thjesht nuk mund t’i përballojnë.

Barcelona e kupton që nëse Dembele qëndron, nuk do të jetë për arsye financiare, pasi Bayern dhe PSG padyshim që mund t’i ofrojnë atij një kontratë më fitimprurëse.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë