Barcelona humb shpresën në marrëveshjen me De Jong

21.11.2018

21-vjeçari ka interes nga klubet drejtuese në të gjithë Evropën, por kampionët e Premier League kanë bërë më shumë se kushdo tjetër për të mbyllur një marrëveshje. Barcelona ka hequr dorë nga shpresa për të nënshkruar mesfushorin e Ajaxit, Frenkie de Jong, me Manchester Cityin të përgatitur për të thyer rekordin e transferimit të klubit […]

Barcelona humb shpresën në marrëveshjen me De Jong Foto: Ilustrim

21-vjeçari ka interes nga klubet drejtuese në të gjithë Evropën, por kampionët e Premier League kanë bërë më shumë se kushdo tjetër për të mbyllur një marrëveshje.

Barcelona ka hequr dorë nga shpresa për të nënshkruar mesfushorin e Ajaxit, Frenkie de Jong, me Manchester Cityin të përgatitur për të thyer rekordin e transferimit të klubit për të ulur vendin e Holandës, synon Man City.

Siç u zbulua, City ka thënë për Ajax se ata janë të gatshëm të paguajnë € 70 milion plus € 20 milion  në shpërblime për të nënshkruar De Jong.

City beson se ata janë të vendosur mirë për të nënshkruar me 21-vjeçarin më të vlerësuar të verës së ardhshme pas disa bisedimesh midis drejtorit sportiv Txiki Begiristain dhe homologut të tij Ajax Marc Overmars.