Barcelona e konsideron një transferim të mundshëm për lojtarin e lirë të Man Utd

  • 25.01.2019
Barcelona e konsideron një transferim të mundshëm për lojtarin e lirë të Man Utd

Ylli spanjoll, përveç Barcelona që është i interesuar për të, gjithashtu të interesuar janë edhe Juventusi, dhe Paris Saint Germain pasi kontrata e tij vazhdon të mos zhvillohet në Old Trafford.

Barcelona ka kontaktuar me përfaqësuesit e mesfushorit të Manchester United, Juan Mata, pasi ata konsiderojnë një lëvizje për yllin spanjoll.


Goal kupton se Barça është e interesuar të sjellë Juan Mata në Camp Nou këtë verë, me 30-vjeçarin në dispozicion në një transferim të lirë në fund të sezonit, pasi kontrata e tij skadon në fund të sezonit.

Juventusi dhe Paris Saint-Germain kanë treguar gjithashtu një interes në ish yllin e Chelsea, që do të thotë se ka të ngjarë të jetë një betejë për nënshkrimin e tij nëse ai nuk nënshkruan një marrëveshje të re me Manchester United.

Është e kuptueshme që Man Utd mbetet në diskutime me Mata në lidhje me një marrëveshje të re, por ende nuk është arritur një konkluzion pozitiv, edhe pse ata mbeten me shpresë se mund të bindin spanjollin të qëndrojë në Old Trafford.

Klubi nxiti një opsion një vjeçar në marrëveshjen e tij të tanishme për ta mbajtur atë deri në korrik 2019, por interesi nga ekipet e tjera po e ndalon atë që të nënshkruaj.

Kontrata e tanishme e Mata-s e sheh atë të fitojë 140,000 funta në javë, por fakti se nënshkrimi i tij do të përfshinte asnjë tarifë transferimi do të thotë që Barca e sheh atë si një transferim i lirë në mes të një tregu të fryrë gjithnjë.

Blaugranët tashmë kanë siguruar shërbimet e një mesfushori për sezonin e ardhshëm pas përfundimit të kapjes së 75 milionë eurove të Frenkie De Jong të Ajax të mërkurën.

Ata vazhdojnë të jenë të lidhur me Adrien Rabiot të PSG-së, i cili gjithashtu do të jetë i lirë në këtë verë.

Pasi u bashkua me Man Utd në janar 2014, Mata ka bërë 208 paraqitje për kampionët e futbollit anglez, duke shënuar 44 gola dhe duke kontribuar me 35 asistime.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë