Barcelona dhe Real Madrid në ‘luftë’ për mesfushorin e Ajaxit

Barcelona dhe Real Madrid janë dy skuadrat të interesuar për të nënshkruar me mesfushorin e Ajaxit, Donny van de Beek.

Blancos mban avantazhin në momentin pas hapjes së negociatave me kampionët Hollandezë, të cilët do të kërkojnë një tarifë prej 60 milion euro tarifë për një aktiv të çmuar.

Një marrëveshje nuk ka mundësi të bëhet deri në verë, të cilat i japin shumë kohë Barçës për të bërë kontakte me Ajaxin për yllin e tyre.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.