Barcelona dëshiron Agueron në transferim falas

Barcelona ka shprehur interesim të nënshkruajë me sulmuesin e Manchester City, Sergio Aguero në një transferim falas në fund të sezonit.

32-vjeçari është jashtë kontratës në verë dhe nuk i është ofruar ende një zgjatje nga skuadra e Pep Guardiola.

Barcelona është në kërkim të një golashënuesi të dëshmuar pas largimit të Luis Suarez dhe mund të ketë një avantazh në ndjekjen e Aguero-s në atë që ai është mik i mirë me argjentinasin dhe kapitenin e Blaugranëve, Lionel Messin.

Cilin nga kryetarët e degëve të partive në Suharekë do ta votoni në zgjedhjet e 14 shkurtit?
RAPORTO