Barcelona arrin marrëveshje personale me Bernardo Silvan?

Barcelona duket se ka arritur një marrëveshje me Bernardo Silva për kushtet personale.

Barcelona arrin marrëveshje personale me Bernardo Silvan?

Bernardo Silva ka qenë në librat e Man City që nga viti 2017 kur ai u bashkua nga AS Monaco.

Që atëherë, Silva ka luajtur një rol kyç në dominimin e Manchester City në lojën angleze, veçanërisht në sezonin 2018/19 kur portugezi ishte padyshim në formën më të mirë të karrierës së tij, pasi City shënoi një shekull pikë në Premier League.


Megjithatë, edhe pse Man City ka vazhduar të jetë kulmi i futbollit anglez, Silva duket se po priste një largim verën e kaluar.

Sidoqoftë, Silva nuk do të largohej, dhe ai vazhdoi të bënte përshtypje gjatë fushatës 2021/22.

Megjithatë, me afatin kalimtar të verës tani në lëvizje të plotë, e ardhmja e Silvës është vënë sërish në pikëpyetje.

Është raportuar nga gazetarja Helena Condis se Barça mbetet e fiksuar pas nënshkrimit të Bernardo Siva nga Manchester City, pavarësisht se mburret me një mesfushë të pajisur mirë.

Tani, sipas një raporti të gazetës spanjolle SPORT, Bernardo Silva ka bërë një hap më afër sigurimit të lëvizjes së tij të dëshiruar te Barcelona në afatin kalimtar të verës, pasi të dy palët arritën në shifrat përfundimtare të një marrëveshjeje personale.

Barcelona tani duhet ta bindë Manchester Cityn që të ndahet me portugezin.

Kjo mund të jetë më e lehtë të thuhet sesa të bëhet, duke pasur parasysh sa i rëndësishëm është Silva për skuadrën e Manchester Cityt.

27-vjeçari ka krijuar një partneritet të madh me Kevin De Bruyne në qendër të mesfushës së Cityt dhe humbja e tij aq afër fillimit të sezonit do të ishte një goditje e madhe për Sky Blues, pasi ata nuk kanë gjasa të gjejnë një zëvendësim adekuat në një hapësirë ​​kaq të shkurtër kohore.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë