Ballkani vazhdon me fitore edhe në Superligë, mposht Dukagjinin

  • 28.08.2022
Ballkani vazhdon me fitore edhe në Superligë, mposht Dukagjinin

Pas kualifikimit historik në fazën e grupeve në UEFA Conference League, kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani, është rikthyer në sfidat e kampionatit.

Portokallezinjtë, të dielën në mbrëmje, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, kanë shënuar fitore të mundimshme në duel me Dukagjinin, me rezultat 1:0, në kuadër të javës së katërt në Superligë.

Golin e fitores për skuadrën nga Suhareka e ka shënuar Qëndrim Zyba në minutën e 36-të, falë edhe reagimit të dobët të portierit Altik Muhaxhiri. Dukagjini në minutat shtesë ishte afër të barazonte rezultatin, por gjuajtja e Arbër Shalës e qëlloi shtyllën e portës së Stivi Frashërit.


Për Ballkanin kjo është fitorja e dytë në kampionat në po aq ndeshje të zhvilluara, ngase ndeshja e javës së parë kundër Malishevës dhe ajo e javës së tretë kundër Trepçës’89 janë shtyrë për shkak të pjesëmarrëjes në garat evropiane.


Në anën tjetër, për skuadrën e drejtuar nga Armend Dallku kjo ishte humbja e tretë dhe mbetet në pozitën e fundit në renditje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë