Ballkani shkatërron Gjilanin me rezultat 4:1

25.11.2018

Pjesa e parë ka përfunduar me rezultat 1 me 1. Serinë e golave e ka hapur E. Gashi, që shënoi në portën e gabuar, autogol që i dha epërsinë Gjilanit. Kjo ka qenë krejt çka ka bërë Gjilani, meqë në pjesën e dytë Ballkani shënoi edhe tri herë të tjera, në minutat ’48, ’78 dhe […]

Ballkani shkatërron Gjilanin me rezultat 4:1 Foto: Ilustrim

Pjesa e parë ka përfunduar me rezultat 1 me 1. Serinë e golave e ka hapur E. Gashi, që shënoi në portën e gabuar, autogol që i dha epërsinë Gjilanit.

Kjo ka qenë krejt çka ka bërë Gjilani, meqë në pjesën e dytë Ballkani shënoi edhe tri herë të tjera, në minutat ’48, ’78 dhe ’87.

Pas kësaj fitore, Ballkani ngritët në pozitën e tetë në tabelë me 21 pikë të tubuara, ndërsa Gjilani ndodhet në vendin e katërt me 24 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Ballkani luan në udhëtim tek Trepça ’89, ndërsa Gjilani pret në shtëpi Ferizajn.