Ballkani pret Gjilanin, formacionet zyrtare

  • 01.04.2023
Ballkani pret Gjilanin, formacionet zyrtare

Ballkani dhe Gjilani do të përballen në kuadër të xhiros së 27-të në Albi Mall Superligë.

Dy skuadrat kanë synime të ndryshme, pasi Ballkani kërkon ta mbrojë titullin e kampionit, derisa Gjilani synon daljen në Evropë.

Suharekasit kanë pesë ndeshje pa fitore në Superligë dhe duan t’i japin fund kësaj serie negative.


Në anën tjetër Gjilani në këtë sfidë vije pas tre dueleve pa fitore dhe kërkon të marrë pikë nga udhëtimi në Suharekë.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Kuç, Thaqi, Potoku, Arbër Thaqi, Emërllahu, Meriton Korenica, Rrahmani, Zyba, Olivier, Rrustem Hoxha.

Gjilani: Koliçi, Musolli, Halili, Jashari, Billali, Zeka, Ramadani, Gomes, Islami, Prekazi, Zabërgja.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë