Ballkani pëson humbje ndaj Trepçës’89

Skuadra e qytetit, FC Ballkani ka pësuar humbje ndaj Trepça’89 në Ipko Superliga e Kosovës në futboll – Java 27, me rezultat 2:1.

Në ndeshjen e zhvilluar në Mitrovicë në“Riza Lushta”. , Trepça shënoi fitore ndaj Ballkanit me rezultatin 2:1.

Në këtë ndeshje të dyja skuadrat shkëlqyen, ku Engjëll Hoti shënoi dy gola në minutat 17′ dhe 62′ ndaj Ballkanit.

Ballkani ishte skuadër shumë anemike dhe nuk ia rrezikoi fitoren asnjëherë ekipit vendës, me golin e shkurtimit të avantazhit që e gjeti vetëm pak sekonda para përfundimit të ndeshjes me Jetmir Topallin.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.