Ballkani në vendin e parë, tabela e Superligës së Kosovës pas javës së 16-të

Sot është zhvilluar ndeshja e fundit e xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Ballkani në vendin e parë, tabela e Superligës së Kosovës pas javës së 16-të

Kjo xhiro dhuroi spektakël në futboll, ku ndeshje interesante ishte ajo në mes të Llapit dhe Gjilanit, e që përfundoi pa gola ky takim.

Ndërkaq, takim interesant ishte edhe ai mes Feronikelit dhe Ballkanit, ku suharekasit vazhduan me kryesim në ligë e që fitoi edhe në këtë ndeshje me rezultat minimal 1-0.


Kurse, Prishtina ka fituar me rezultat bindës ndaj klubit të Ulpianës me rezultat 3-0, kështu duke vazhduar ngritjen për në krye të tabelës së Superligës.

Po ashtu, fitore ka shënuar edhe Malisheva, e cila u përballë me Drenicën e që fitoi me rezultat 2-0, kështu duke u largua nga zona që çon drejt Ligës së Parë.

Ndërsa, java e 16-të në elitën e futbollit kosovar u mbyll me ndeshjen mes Dritës dhe Dukagjinit, ku gjilanasit shënuan fitore me rezultat të thellë 4-0.

Pas përfundimit të kësaj xhiroje, Ballkani kryeson tabelën me 30 pikë, duke lënë pas Gjilanin me 29 pikë dhe Dritën me 28 pikë.

Në pozitën e 4-të renditet Llapi me 25 pikë, Prishtina në atë të 5-të me 24 pikë, kurse në pozitën e 6-të renditet Drenica me 20 pikë, duke lënë pas në vendin e 7-të Malishevën me 18 pikë, ndërkaq Ulpiana në vendin e 8-të me 17 pikë, në atë të 9-të Dukagjini me 16 pikë dhe në të fundit (10-të) Feronikeli me 10 pikë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë