Ballkani në Suharekë triumfon ndaj Gjilanit

  • 01.04.2023
Ballkani në Suharekë triumfon ndaj Gjilanit

Pas pesë ndeshjeve radhazi pa fitore, katër barazimeve e një humbjeje, Ballkani është rikthyer te fitorja në Superligë.

Kampioni në fuqi triumfoi në derbin ndaj Gjilanit, të vlefshëm për javën e 27-të

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Suharekë përfundoi me rezultatin 2:0.


Meriton Korenica (19′) dhe Albion Rrahmani (61′) shënuan golat e fitores për “Xhebrailat”.

Ballkani pas kësaj fitore ka 54 pikë dhe tani është lider në tabelë, me dy pikë më shumë se Drita, që nesër e zhvillon ndeshjen e kësaj jave, kundër Drenicës.

Gjilani mbetet i treti me 40 pikë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë