Ballkani mposhtë Dritën në Suharekë, Solomon shkëlqen me dy gola

06.11.2021

Prej fillimit të ndeshjes, suharekasit kanë arritur të dominojnë në këtë derbi, përballë klubit gjilanas, Dritës. Ndonëse, pati shumë trysni e dominim nga ana e Ballkanit, por në 45 minutat e para të ndeshjes nuk pati gola dhe u mbyll me rezultat 0-0. Ndërkaq, në pjesën e dytë Ballkani mori në dorë gjithçka, kështu duke […]

Ballkani mposhtë Dritën në Suharekë, Solomon shkëlqen me dy gola Foto: Ilustrim

Prej fillimit të ndeshjes, suharekasit kanë arritur të dominojnë në këtë derbi, përballë klubit gjilanas, Dritës.

Ndonëse, pati shumë trysni e dominim nga ana e Ballkanit, por në 45 minutat e para të ndeshjes nuk pati gola dhe u mbyll me rezultat 0-0.

Ndërkaq, në pjesën e dytë Ballkani mori në dorë gjithçka, kështu duke dominuar edhe me raste dhe duke shënuar dy gola.

Me një asistim të Edvin Kuc, në minutën e 54-të Solomon arriti të realizojë gol për të kaluar në epërsi për 1-0.

Po ashtu, vetëm brenda katër minutave më vonë, sulmuesi afrikan, Solomon arriti të ikë nga gracka e pozitës jashtë loje (ofsajd) dhe arriti të shënojë edhe golin tjetër nga distanca për 2-0.

Një mundësi e artë ishte për Solomon që të kompletoj het-trikun, por goditja e tij u ndal nga shtylla.

Me këtë fitore prej 2-0, Ballkani mori tri pikë, të cilat e dërgojnë në krye të tabelës që tashmë e udhëheq atë me 24 pikë, pra dy pikë më shumë se Drita e cila bie në vendin e dytë.