Ballkani mëson emrat e kundërshtarëve, në grup së bashku me ekipe nga Çekia, Rumania dhe Turqia

  • 26.08.2022
Ballkani mëson emrat e kundërshtarëve, në grup së bashku me ekipe nga Çekia, Rumania dhe Turqia

Në Stamboll të Turqisë është tërhequr shorti për fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.

Ballkani i ka mësuar kundërshtarët në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës.


Kampioni në fuqi i Kosovës shkruajti historinë duke u kualifikuar për herë të parë në grupet e garës së tretë më të madhe të UEFA-s.


Skuadra kosovare ndodhet në Grupin G së bashku me Slavia Pragën, Cluj e Rumanisë dhe Sivasporin e Turqisë.

Më poshtë keni grupet komplete në Ligën së Konferencës:

Grupi A: Istanbul Basaksehir, Fiorentina, Hearts, RFS Riga.

Grupi B: West Ham United, Steau Buchurest, Anderlecht, Silkeborg.

Grupi C: Villarreal, Hapoel Beer-Sheva, Austria Wiena, Lech Poznan.

Grupi D: Partizan, Koln, Nice, Slovacko.

Grupi E: AZ Alkmaar,  Apollon, Vaduz, Dnipro.

Grupi F: Gent, Molde, Shamrock Rovers, Djurgarden.

Grupi G: Slavia Praga, CFR Cluj, Sivaspor, Ballkani.

Grupi H: Basel, Slovan Bratislava, Zalgiris, Puynik. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë