Ballkani luan për pikët e ‘titullit’ ndaj Ferizajt, formacionet zyrtare

  • 20.05.2023
Ballkani luan për pikët e ‘titullit’ ndaj Ferizajt, formacionet zyrtare

Ballkani dhe Ferizaj kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Kampioni në fuqi i Kosovës është nikoqir i ferizajasve në takimin që pritet të zhvillohet në “Stadiumin e qytetit” në Suharekë, me fillim nga ora 15:00.

Ekipi i Ilir Dajës vjen në këtë ndeshje pas dy fitoreve radhazi dhe synon të tretën, pasi kjo do të afronte shumë afër, por edhe mund t’ia vulos titullin kampion.


Në anën tjetër, mysafirët e Andre Panadiq luajnë për pikët e mbijetesës, pasi ende gjenden në zonën e barazhit me vetëm një pikë nga pozita që i rrëzon nga kategoria.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Ballkani: Frashëri, Ar. Thaqi, Jashanica, Dellova, Trashi, Kuc, Emerllahu, Zyba, Gripshi, Berisha.

Ferizaj: Jovanovski, Bardhi, Halili, Cakolli, Avdulli, Shabani, Sefa, Orana, Krasniqi, Sadriu, Panadic.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë