Ballkani fiton derbin ndaj Feronikelit me rezultat 3:2

Ballkani është treguar skuadër e fortë në duel me Feronikelin, duke e mposhtur me rezultat 3-2.

Skuadra e Ismet Munishit, pas fitores në javën e parë kundër Besës së Pejës, arrin edhe fitoren e dytë në këtë sezon.

Me dygola në pjesën e parë (6′, 24′) dhe një gjatë 45-minutësisht të dytë (63′), Daku u bë njeriu që vendosi fitoren për suharekasit.

Njeriu i ndeshjes ishte padyshim Mirlind Daku (6’, 24’, 63’), i cili realizoi het-trik në këtë derbi joshëse, kurse, për skuadrën nga Drenasi dygolësh shënoi Marceli (84’, 88’).

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.