Ballkani dominon derbin ndaj Gjilanit dhe fiton me rezultat të pastër

  • 02.10.2022
Ballkani dominon derbin ndaj Gjilanit dhe fiton me rezultat të pastër

Ballkani ka shënuar fitore të rëndësishme në xhiron e nëntë të Albi Mall Superligës së Kosovës në futboll. 

Suharekasit kanë triumfuar në derbin e javës ndaj Gjilanit, me rezultat të pastër 2-0.

Një autogol i minutës së fundit të pjesës parë nga Arbër Prekazi i dha epërsinë kampionëve të Kosovës.


Goli i qetësisë erdhi në minutën e 88-të, pasi Meriton Korenica shënoi bukur brenda zonës.

Me këtë fitore, Ballkani pozicionohet në vendin e dytë me 18 pikë, tri më pak se Drita e vendit të parë, por me dy ndeshje më pak të zhvilluara, raporton GazetaOlle.

Ndërkaq, Gjilani mbetet në vendin e tretë me 14 pikë të mbledhura pas nëntë javësh.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë