Ballkani debuton në Ligën e Konferencës me barazim ndaj Clujit

  • 08.09.2022
Ballkani debuton në Ligën e Konferencës me barazim ndaj Clujit

Kampioni i Kosovës, FC Ballkani ka debutuar me barazim në fazën e grupeve në Conference League.

Portokallezinjtë e Suharekës, të enjten në mbrëmje, në stadiumin “Fadil Vokrri” kanë vazhduar me paraqitje mahnitëse në arenën evropiane, teksa kanë barazuar 1:1 kundër kampionit të Rumanisë, Cluj.


Madje, skuadrën e Ilir Dajës e kanë ndarë vetëm pak minuta për ta fituar ndeshjen, ngase golin e barazimit e kanë pësuar në kohën shtesë. Futbollistët e Ballkanit gjatë tërë ndeshjen kanë treguar lojë të mirë, duke mos u shfaqur për asnjë moment inferior ndaj kampionëve të Rumanisë.

Pas 20 minutave të parë kur ishin mysafirët ata që mbizotëruan lojën, në vazhdim kampionët tanë treguan lojë të sigurtë, teksa në minutën e 65-të arritën të kalojnë në epërsi.

Kapiteni Armend Thaqi ishte realizator i golit pas asistimit të Albion Rrahmanit. Pas golit të epërsisë djelmoshat e Dajës nuk lejuan shumë hapësira për kundërshtarin dhe po shkonin drejt fitores.

Megjithatë, në minutën e 91-të pas një ndërprerje në mesin e fushës portieri mysafir e dërgoi topin thellë në zonë, derisa reagimin e dobët të mbrojtjes e shfrytëzoi Yuri Matis, i cili me gjuajtje me kokë shënoi për ta barazuar rezultatin dhe për ta prishur festën e kampionëve tanë.

Sidoqoftë, edhe barazimi në këtë nivel të garave mund të vlerësohet sukses për skuadrën e Ballkanit, ndonëse ishin shumë afër befasisë së radhës në Evropë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë