Ballkani: Daja i kënaqur me formën e futbollistëve, super të gatshëm ta fillojmë rrugëtimin në Evropë

Klubi futbollistik nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar se sot ka përfunduar fazën përgatitore në Ohër dhe u rikthye në Kosovë.

Ballkani: Daja i kënaqur me formën e futbollistëve, super të gatshëm ta fillojmë rrugëtimin në Evropë

Ndërkaq, stërvitjet anti Zalgiris do ti vazhdojnë të enjten, ku në këtë fazë përgatitore i zhvilluan katër ndeshje miqësore.

Nga klubi kanë theksuar se trajneri Ilir Daja është i kënaqur me formën që e gëzojne futbollistet dhe jemi super të gatshëm ta fillojmë rrugëtimin në Evropë.


Po ashtu, Ballkani ka shtuar se premtojnë paraqitjen më të mirë të mundshme nga ekipi ynë, kështu duke prezantuar denjësisht Ligën elitare të futbollit Kosovar në futbollin evropian.

Njoftimi i plotë i Ballkanit:

Të dashur tifozë

Ekipi ynë sot përfundoi fazën përgatitore në Ohër dhe u rikthye në Kosovë.

Stërvitjet anti Zalgiris do i vazhdojë të Enjten.

Ne fazen pergatitore i zhvilluam 4 ndeshje miqësore.

Trajneri 𝗜𝗹𝗶𝗿 𝗗𝗮𝗷𝗮 është i kënaqur me formën që e gëzojne futbollistet dhe jemi super të gatshëm ta fillojmë rrugëtimin në Evropë.

Ju premtojmë paraqitjen më të mirë të mundshme nga ekipi ynë, do ta prezantojmë denjësisht Ligen elitare të futbollit Kosovar në futbollin evropian.

Na priftë e mbara Suharekë!

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë