Azpilicueta nënshkruan me Chelsean deri në vitin 2022

  • 04.12.2018
Azpilicueta nënshkruan me Chelsean deri në vitin 2022

Mbrojtësi i Chelseas Cesar Azpilicueta ka nënshkruar një marrëveshje të re katërvjeçare, duke e zgjeruar qëndrimin e tij në klub deri në vitin 2022.

29-vjeçari spanjoll ka bërë 298 paraqitje që prej ardhjes nga Ligue 1 nga ekipi Marseille në vitin 2012. Azpilicueta, i cili ka fituar dy herë Premier Ligën me Chelsea, këtë sezon mbrojtësi i Chelseas është kapiteni i Stamford Bridge në ligë.


“Që kur erdha, ndjeva gëzimin dhe përgjegjësinë për të luajtur për këtë klub, këta tifozë,” tha ai.

“Çdo herë që shkoj në fushë, përpiqem të bëj më të mirën time. Në këtë klub ka shumë avancime për të ardhmën e lojtarëve dhe ta mbajmë Chelsean në vendin ku i takon”.

Marrëveshja e mëparshme e Azpilicueta duhej të skadonte në vitin 2020 pasi nënshkroi një zgjatje të kontratës prej tre vjet e gjysmë në vitin 2016.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë