Atleti nga Suhareka kthehet nga garat Ballkanike me medalje

  • 17.06.2022
Atleti nga Suhareka kthehet nga garat Ballkanike me medalje

Atleti i Klubit Theranda 1992, Flavio Buzhala ka përfaqësuar Federatën e Sportit Shkollor si dhe Shkollën “7 Marsi” në Suharekë, në lojërat ballkanike për Shkollat e mesme, garë e cila u mbajt në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Flavio ka garauar në diciplinën e hedhjes së gjylës duke treguar paraqitje mjaft të mirë.


Buzhala edhe pse në moshë më i ri me garuesit e tjerë, ai u rendit i treti në garat ballkanike.

Klubi i ka uruar suksese të mëtutjeshme si dhe e falënderon Buzhalën për përfaqësim dinjitoz që i ka bërë Kosovës, shkollës së tij dhe Komunës së Suharekës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë