Asensio kërkohet nga Interi, por nuk dëshiron të largohet

25.12.2018

Megjithëse ai nuk ka plane për të lënë Santiago Bernabeu, spanjolli thuhet se është krenar për të ditur se Interi mund të jetë i interesuar ta nënshkruajë atë. Marco Asensio nderohet të jetë në radarin e Interit, por nuk ka plane për të lënë Real Madridin, sipas agjentit të tij. Raportet kanë sugjeruar se nerazzurrët […]

Asensio kërkohet nga Interi, por nuk dëshiron të largohet Foto: Ilustrim

Megjithëse ai nuk ka plane për të lënë Santiago Bernabeu, spanjolli thuhet se është krenar për të ditur se Interi mund të jetë i interesuar ta nënshkruajë atë.

Marco Asensio nderohet të jetë në radarin e Interit, por nuk ka plane për të lënë Real Madridin, sipas agjentit të tij.

Raportet kanë sugjeruar se nerazzurrët po marrin parasysh ofertën e janarit për spanjollin, i cili ka filluar 11 nga 17 ndeshjet e La Ligas të Madridit këtë sezon dhe shënoi vetëm një herë.

Përfaqësuesi i Asensio, Horacio Gaggioli, pranoi se klienti i tij do të ishte krenar për të dëgjuar për një ofertë nga klubi i Serie A, por thotë se 22-vjeçari dëshiron të qëndrojë në Santiago Bernabeu.

“Është një nder nëse një klub si Interi është i interesuar për Marco”, tha ai për FCInternews.

Po ashtu agjenti i Asensio tha se “Nuk e di nëse është e vërtetë, por për momentin lojtari nuk ka ndërmend të largohet nga Madridi”.

Asensio ka fituar tetë trofe të mëdha për Madridin që nga viti 2016, duke përfshirë edhe Kupën e Botës 2018 këtë muaj.