Arsyeja pse Conte preferon të nënshkruajë me Bale në vend të Hazard

Kontrata e uellsianit është deri në verën e ardhshme.

12.11.2021 / Sport

Arsyeja pse Conte preferon të nënshkruajë me Bale në vend të Hazard
Foto: Ilustrim

Antonio Conte thuhet se është i interesuar të rikthejë Gareth Bale në Tottenham kur kontrata e uellsianit të përfundojë verën e ardhshme.

Nëse Spurs nënshkruan sulmuesin e Real Madridit, Bale do t’i bashkohet skuadrës së Premier League për herë të tretë, pasi ai bëri tregtinë e tij atje përpara se të bashkohej me Los Blancos dhe u huazua në Tottenham sezonin e kaluar.


Sipas gazetarit spanjoll Eduardo Inda, Conte tashmë ka refuzuar mundësinë për të nënshkruar me ish-lojtarin e tij Eden Hazard, pasi trajneri italian beson se belgu i mungon ritmi i punës.

“Daniel Levy do të donte të nënshkruante me një lojtar të Real Madridit, por një lojtar që është gjithmonë i lënduar”, tha Inda për El Chiringuito.

“Ai donte të nënshkruante me Eden Hazard, por Conte i ka thënë ‘jo’ sepse e njeh që nga koha kur drejtoi Chelsean dhe thotë se ka pak intensitet dhe se nuk është një punëtor shumë i vështirë.

“Gjëja më e habitshme është lojtari që Conte i ka kërkuar Levit të jetë në Londër. Ky është Gareth Bale.

“Kontrata e Bale është deri në fund të sezonit, por në dimër ai nuk do të ishte i lirë”.

Reprezentuesi i Uellsit regjistroi 16 gola dhe tre asistime në 34 duelet që ai kontestoi në periudhën e tij të dytë në Tottenham sezonin e kaluar.

Bale është kthyer me Uellsin

Bale vështirë se është paraqitur këtë sezon për Real Madridin për shkak të një dëmtimi që e ka lënë jashtë fushës në pjesën e parë të 2021/22.

Megjithatë, anësori 32-vjeçar është bashkuar me kombëtaren e Uellsit për pushimin ndërkombëtar të nëntorit dhe ai pritet të kthehet në aksion për Los Blancos në javët e ardhshme.

Ndërkohë, e ardhmja e tij dhe Eden Hazard mbeten të pasigurta, pasi Real Madridi nuk planifikon të rinovojë marrëveshjen e Bale verën e ardhshme.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *