Arsenali do të kontaktojë Real Madridin në lidhje me marrëveshjen për James Rodriguez

22.01.2019

Shumë skuadra evropiane janë të interesuar për yllin kolumbian, James Rodriguez, si Arsenal, Chelsea e shumë të tjera, por skuadra angleze, Arsenal është duke prirë për transferimin e James Rodriguez. Arsenali ka arritur te Real Madridi në lidhje me një transferim të mundshëm për James Rodriguez, sipas Independent. Kolumbiani është i vendosur të kthehet në […]

Arsenali do të kontaktojë Real Madridin në lidhje me marrëveshjen për James Rodriguez Foto: Ilustrim

Shumë skuadra evropiane janë të interesuar për yllin kolumbian, James Rodriguez, si Arsenal, Chelsea e shumë të tjera, por skuadra angleze, Arsenal është duke prirë për transferimin e James Rodriguez.

Arsenali ka arritur te Real Madridi në lidhje me një transferim të mundshëm për James Rodriguez, sipas Independent.

Kolumbiani është i vendosur të kthehet në klubin spanjoll në fund të sezonit pas një oferte të zgjeruar me Bayern Munichun, i cili ende mund të nënshkruajë me mesfushorin.

Preferenca e Real Madrid është të përdorë mesfushorin si pjesë e një marrëveshjeje për të nënshkruar Christian Eriksen, ndërsa vetë lojtari dëshiron të qëndrojë dhe të luftojë për një vend me skuadrën e Real Madrid.