Arsenali dhe Evertoni në bisedime për transferimin e të padëshiruarin e Real Madridit, James Rodriguez

Foto: James Rodriguez (GettyImages)

Dy klubet angleze, Arsenali dhe Evertoni janë në bisedime për transferimin e lojtarit të Real Madridit, James Rodriguez, ku ky lojtar ndryshe njihet edhe si i padëshiruar i klubit spanjoll.

Sipas mediave të huaja përkatësisht gazeta “Marca” ka raportuar se dy klubet nga Anglia, Arsenali në krye me Mikel Arteta dhe Evertoni i drejtuar nga Marco Silva janë duke luftuar për të nënshkruar me yllin e Real Madridit, James Rodriguez para se të mbyllet afati kalimtar i transferimeve të janarit.

Kolumbiani 28 vjeçar u kthye te Real Madrid verën e kaluar pas i kaloi dy sezone si i huazuar te klubi gjerman, Bayern Munich, por nuk ka rritur t’i bind trajnerin si dhe trejtuesit e skuadrës.

Rodriguez tashmë është duke u përballur me një të ardhmë jo të sigurt pasi që në këtë sezon për Real Madridin ka bërë vetëm 11 paraqitje.

🎬🍿 Këta janë super-filmat që mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx

Këtë fundjavë, në Cineplexx mund t’i shikoni nga premierat më të fundit botërore, deri tek filmat vendor që po vazhdojnë të korrin suksese.