Arrihet marrëveshja, Alexis Sanchez është lojtar i Interit

Arrihet marrëveshja, Alexis Sanchez është lojtar i Interit
Çlirim Gashi

28.08.2019 / Sport

Alexis Sanchez ka arritur marrëveshje me Inter për t’u huazuar për një sezon me mundësi blerje në fund të sezonit.

Anësori kilian është përfolur se do largohet nga Manchester United, pasi nuk po arrin të kthehet në formën e dikurshme.

Andaj trajneri i Inter, Antonio Conte, ka qenë fans i madh i tij që prej kohësh kur Sanchez luante te Arsenali, transmeton lajmi.net.

Ai do të kalojë si huazim në Serie A, ku klubi zikaltër do paguajë 5 milionë euro dhe gjysmën e pagës, ka konfirmuar eksperti i transferimeve Agjenti Edward

Interi ka bërë lëvizje për Sanchez pas huazimit të Joao Mario te Lokomotiv Moska.

RAPORTO