Arbër Zeneli i gatshëm të transferohet tek Galatasaray

07.01.2019

Arbër Zeneli dhe ekipi turk Galatasaray janë në bisedime që të arrijnë një marrëveshje, që Zeneli të kalojë në superligën turke, ku për këtë transferim iniciator ishte trajneri i Galatasaray, Fatih Termin. Arbër Zeneli, ditë më parë u shpreh i çartë, që dëshiron të largohet nga skuadra holandeze, Herenvenn, me qëllim që të luaj në […]

Arbër Zeneli i gatshëm të transferohet tek Galatasaray Foto: Arbër Zeneli

Arbër Zeneli dhe ekipi turk Galatasaray janë në bisedime që të arrijnë një marrëveshje, që Zeneli të kalojë në superligën turke, ku për këtë transferim iniciator ishte trajneri i Galatasaray, Fatih Termin.

Arbër Zeneli, ditë më parë u shpreh i çartë, që dëshiron të largohet nga skuadra holandeze, Herenvenn, me qëllim që të luaj në një ligë më të madhe evropiane.

Ndryshe, Arbër Zeneli njihet si futbollisti më i mirë kosovar për vitin 2018, por në tregun e transferimeve Zeneli, vlersohet 6 milionë euro.