Arbër Zeneli ftohet në ndeshjen Stade de Reims kundër Marseille

  • 02.02.2019
Arbër Zeneli ftohet në ndeshjen Stade de Reims kundër Marseille

Lojtari me sukseset më të mëdha nga Kosova, ku sot u ftua në ndeshjen e sotme midis Stade de Reims dhe Marseille, shumë gjasë që ai të debutojë sonte me klubin e ri.

Ylli i përfaqësueses kosovare, Arbër Zeneli, është ftuar në ndeshje e sotme midis Stade de Reims dhe Marseille, e cila do të zhvillohet nga ora 21:00 në kuadër të xhiros së 23-të në Ligë 1.

Mesfushori 23 vjeçar u bë pjesë e skuadrës franceze, Stade de Reims, në ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit.


Ndërsa sot është një ditë e rëndësishme për Zenelin pasi që ka shumë gjasë që ai të debutojë sonte me klubin e ri.

Anësori i Kosovës shkon në Ligue 1 me statistika fantastike, pasi në 17 paraqitje në Eredevise, dhuroi 11 asistime, më shumë se çdo lojtarë tjetër – teksa ka kontribuar edhe me tre gola.

Futbollisti kosovar ka premtuar se do ta japë maksimumin e tij për ta ndihmuar skuadrën franceze.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë