Orari i xhiros së 9-të, në Superligë: Të dielën nuk ka ndeshje shkak zgjedhjet

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) e ka bërë publike orarin e xhiros së 9-të, në kuadër të Ipko Superligës së Kosovës.

Kjo xhiro do të filloi të shtunën ndërsa dita e diel do të jetë pushim për arsye të zgjedhjeve parlamentare në vend, shkruan Gazeta Olle.

Ndërsa, të hënën dhe të martën do të zhvillohen takimet e mbetura.

Në këtë xhiro kryendeshja do të zhvillohet në Therandë, ku Ballkani e pret Prishtinën e Armend Dallkut.

Gjithashtu këtë xhiro veçohet edhe takimi, Trepça 89 – Feronikeli, që zhvillohet në “Riza Lushta”.

E shtunë 5 tetor ora 14:30

Llapi – Ferizaj

E hënë 7 tetor ora 14:30

Trepça ’89 – Feronikeli

Vushtrria – Flamurtari

Ballkani – Prishtina

E martë 8 tetor ora 14:30

Drenica – Drita

Gjilani – Dukagjini.