Anthony Martial i hapur për transferimin te Sevilla

21.12.2021

Anthony Martial thuhet se është i etur për një lëvizje te Sevilla, pasi karriera e tij në Manchester United varet nga një fije. 26-vjeçari do të zhvillojë bisedime me trajnerin e përkohshëm të United, Ralf Rangnick për të ardhmen e tij, me trajnerin gjerman të vendosur të lejojë Martial të largohet nga klubi nëse vjen […]

Anthony Martial i hapur për transferimin te Sevilla Foto: Ilustrim

Anthony Martial thuhet se është i etur për një lëvizje te Sevilla, pasi karriera e tij në Manchester United varet nga një fije.

26-vjeçari do të zhvillojë bisedime me trajnerin e përkohshëm të United, Ralf Rangnick për të ardhmen e tij, me trajnerin gjerman të vendosur të lejojë Martial të largohet nga klubi nëse vjen një ofertë e mirë.

Një numër i klubeve në të gjithë Evropën po monitorojnë situatën, por Martial ka një preferencë të shkojë në Spanjë dhe t’i bashkohet Sevillas.

Skuadra e Julen Lopeteguit po shijon një sezon të mrekullueshëm në La Liga Santander, pasi qëndron e dyta, vetëm gjashtë pikë prapa liderit të ligës Real Madrid me një lojë më pak dhe mbi ekipet si Barcelona dhe Atletico Madrid.

E vetmja pjesë që mungon në enigmën e tyre është një golashënues, me Rafa Mir, golashënuesi më i mirë i klubit me pesë gola në ligë, ndërsa Karim Benzema kryeson listën e golashënuesve në vendin 13 për Real Madridin.

Koha e Martial në United

Martial ka qenë mjaft pjellor për United që kur u bashkua me Louis van Gaal në 2015, dhe 79 golat e tij në Old Trafford kanë sjellë gjithashtu interes nga Juventus dhe Barcelona.

Por me Martialin e interesuar për kohën e lojës, Sevilla duket të jetë alternativa e tij më e mirë, pavarësisht interesit të madh nga Newcastle United.

Ai padyshim do të fitonte shumë më shumë para në St James’ Park, por francezi e ka zemrën të vendosur për një lëvizje jashtë vendit dhe Sevilla po duket si destinacioni i tij më i dëshiruar.

Martial ende nuk është paraqitur për United nën drejtimin e Rangnick dhe nuk ka gjasa që ai të shohë ndonjë veprim në ligë, me Djajtë e Kuq të pamposhtur që nga ardhja e gjermanit në fillim të dhjetorit.