Allegri: marrëveshja me Pogban e vështirë

26.01.2019

Massimiliano Allegri pranon se është “shumë e vështirë” të shohë Paul Pogban duke luajtur për Juventusin përsëri duke u larguar nga Manchester United, për shkak të largimit të ish-trajnerit të Man UTD, Jose Mourinho. Ylli francez ka qenë i lidhur me një kthim në Torino në intervale të rregullta që kur ka kaluar në Old […]

Allegri: marrëveshja me Pogban e vështirë Foto: Ilustrim

Massimiliano Allegri pranon se është “shumë e vështirë” të shohë Paul Pogban duke luajtur për Juventusin përsëri duke u larguar nga Manchester United, për shkak të largimit të ish-trajnerit të Man UTD, Jose Mourinho.

Ylli francez ka qenë i lidhur me një kthim në Torino në intervale të rregullta që kur ka kaluar në Old Trafford në verën e vitit 2016, por Massimiliano Allegri nuk mendon se kjo bisedë është realiste.

Forma e tij në Juve e bindi Unitedin ta transferojë atë në Old Trafford në një marrëveshje rekord botërore prej 117 milion dollarë në vitin 2016.

Kritikët kanë sugjeruar se Pogba ka qenë i çrregullt që kur u kthye në United, ndërsa marrëdhëniet e tij me Mourinhon ishin një burim i rregullt i polemikave, shpesh duke i dhënë rrugë spekulimeve për transferime të mëtejshme tek lojtarët e Barcelonës, Paris Saint-Germain dhe Juve.

Por, Pogba ka goditur lartësi të reja në United dhe ka mbajtur atë formë që nga shkarkimi i Mourinhos muajin e kaluar, duke e lënë Allegrin të pranojë se ka pak shanse që ai të kthehet në ‘Zonjën e Vjetër’.

“Është shumë e vështirë për ta parë atë në Juventus përsëri,” tha Allegri në një konferencë shtypi.

Vëllai i Pogba, Florentin, ka sugjeruar se një lëvizje në Spanjë do të bëhej nga 25-vjeçari nëse ai do të linte Old Trafford.

Ai i tha se: “Kur vëllai im largohet nga Manchester United, ka vetëm tre klube që mund ta transferojnë Pogban: Manchester City, Real Madrid apo Barca.