Allegri: marrëveshja me Pogban e vështirë

  • 26.01.2019
Allegri: marrëveshja me Pogban e vështirë

Massimiliano Allegri pranon se është “shumë e vështirë” të shohë Paul Pogban duke luajtur për Juventusin përsëri duke u larguar nga Manchester United, për shkak të largimit të ish-trajnerit të Man UTD, Jose Mourinho.

Ylli francez ka qenë i lidhur me një kthim në Torino në intervale të rregullta që kur ka kaluar në Old Trafford në verën e vitit 2016, por Massimiliano Allegri nuk mendon se kjo bisedë është realiste.


Forma e tij në Juve e bindi Unitedin ta transferojë atë në Old Trafford në një marrëveshje rekord botërore prej 117 milion dollarë në vitin 2016.

Kritikët kanë sugjeruar se Pogba ka qenë i çrregullt që kur u kthye në United, ndërsa marrëdhëniet e tij me Mourinhon ishin një burim i rregullt i polemikave, shpesh duke i dhënë rrugë spekulimeve për transferime të mëtejshme tek lojtarët e Barcelonës, Paris Saint-Germain dhe Juve.

Por, Pogba ka goditur lartësi të reja në United dhe ka mbajtur atë formë që nga shkarkimi i Mourinhos muajin e kaluar, duke e lënë Allegrin të pranojë se ka pak shanse që ai të kthehet në ‘Zonjën e Vjetër’.

“Është shumë e vështirë për ta parë atë në Juventus përsëri,” tha Allegri në një konferencë shtypi.

Vëllai i Pogba, Florentin, ka sugjeruar se një lëvizje në Spanjë do të bëhej nga 25-vjeçari nëse ai do të linte Old Trafford.

Ai i tha se: “Kur vëllai im largohet nga Manchester United, ka vetëm tre klube që mund ta transferojnë Pogban: Manchester City, Real Madrid apo Barca.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë