Allegri: Icardi është një golashënues i mirë, por i lë transferimet Juventusit!

Argjentinasi ka qenë i lidhur me kampionët e Serie A për një mundësi transferimi, dhe ka qenë një javë e trazuar në Inter, por shefi i Juventus refuzoi të diskutojë një lëvizje të mundshme.

Massimiliano Allegri refuzoi të tërhiqet nga lidhjet mes Juventus dhe Mauro Icardi, duke këmbëngulur se ai largohet nga zyrtarë të tjerë të klubit që janë përgjegjës për çështjet e transferimit.

Argjentinasi u hoq nga kapiteniteti i Nerazzurri përpara lidhjes së Europa League, ku rolin ia dorëzoi Samir Handanoviç.

Vendimi u përshkrua si “i dhimbshëm” nga të dy, si trajneri Luciano Spalletti, po ashtu edhe drejtori sportiv Piero Ausilio.

Icardi më pas u tërhoq nga skuadra për përplasjen e Ligës së Evropës dhe dukej se kishte paralajmëruar një lëndim në mediat sociale – me Spalletin duke pretenduar se ishte vendimi i sulmuesit.

Pas një fitoreje prej 1-0 ndaj Interit, dënimi i Lautaro Martinez që ishte i mjaftueshëm për ta fituar atë për Italinë, Icardi sërish mori Instagramin me një mesazh të fshehtë, në të cilin nuk pranoi të fliste për zhvillimet e fundit.

Duke cituar shkrimtarin e famshëm amerikan Mark Twain, Icardi shkroi: “Është më mirë të mbani gojën mbyllur dhe të duket budalla se sa të hapni atë dhe të hiqni çdo dyshim”.

Ai e ndoqi atë post me një tjetër të premten duke lexuar: “Ngatërroni ata me heshtjen tuaj, i befasoni me veprimet tuaja”.

Javën e trazuar ka lënë zëra për të ardhmen e ardhshme, por bosi i Juventusit, Allegri nuk ishte i interesuar të fliste për tregun e transferimit.

“Unë nuk di asgjë për tregun, preferoj të shkoj në plazh në verë! Klubi kujdeset për lojtarët dhe i vë në dispozicion”, tha ai.

“Icardi është një avantazh i cili mund të shënojë gola, por unë i lë vlerësimet e trajnerit të Interit, Spalletti, i cili trajnon dhe e njeh më mirë”.

Wanda Nara, gruaja dhe agjenti i tij, deri tani nuk arritën të bien dakord për një marrëveshje të re, duke mbajtur spekulime rreth aktivitetit të më parshëm.

Ajo është raportuar të ketë zemëruar disa herë në Inter duke sugjeruar se Icardi nuk po merr mbrojtje të mjaftueshme nga pikëpamjet negative të tij në media.

RAPORTO