Akord deri në 2025 për rinovimin me Arsenalin, Granit Xhaka nuk do të bashkohet me Mourinhon

  • 03.08.2021
Akord deri në 2025 për rinovimin me Arsenalin, Granit Xhaka nuk do të bashkohet me Mourinhon

Merr fund edhe çështja Granit Xhaka. Mesfushori shqiptar i cili ishte një hap larg transferimit te Roma e Mourinhos ka kthyer situatën plotësisht dhe tani është pranë qëndrimit e për më tepër do të rinovojë kontratën.

Trajneri Arteta gjithmonë e ka vlerësuar për lidershipin e tij lojtarin i cili ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit të topçinjve dhe tani pritet të zgjasë kontratën dhe të mbyllë kapitullin e merkatos.

Xhaka ka dhënë “ok” për rinovimin deri në 2025 dhe akordi është çështje detajesh me drejtuesit e Arsenalit të cilët shmangin kështu humbjen e një mesfushori si futbollisti zviceran kur për çështje dëmtimi kanë humbur edhe Thomas Partey.


Largimi i Xhakës nuk ka qenë asnjëherë në axhendën e Arsenalit dhe ishte Mourinho i cili i ka telefonuar për t’u bashkuar me të te Roma, transferim që siç duket nuk ka gjasa të ndodhë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë