Akil Gjakova e nis me fitore në Kampionatin Botëror

09.05.2023

Akil Gjakova e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme garën e tij në Kampionatin Botëror të Xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Në kategorinë deri 73 kilogramë, Xhudisti kosovar u përball me rumunin Adrian Sulca në kategorinë deri në 73 kilogramë, ndaj të cilit fitoi me Ippon. Përveç Akilit, sot […]

Akil Gjakova e nis me fitore në Kampionatin Botëror Foto: Akil Gjakova

Akil Gjakova e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme garën e tij në Kampionatin Botëror të Xhudos që po mbahet në Doha të Katarit.

Në kategorinë deri 73 kilogramë, Xhudisti kosovar u përball me rumunin Adrian Sulca në kategorinë deri në 73 kilogramë, ndaj të cilit fitoi me Ippon.

Përveç Akilit, sot do të garojnë edhe Nora Gjakova dhe Flaka Loxha.