Aguero zbulon arsyet prapa ngjyrës tronditëse të flokëve

23.11.2018

Ylli i Manchester Cityt Sergio Aguero ka pranuar të ngjyroste flokët para derbit kundër Manchester Unitedit për shkak të një basti me një anëtar të familjes. Sulmuesi 30-vjeçar tronditi shikuesit kur doli nga tuneli i stadiumit Etihad në ditën e derbit me flokët e zakonshëm ngjyrë kafe të errët të ngjyrosur me një stil argjendi […]

Aguero zbulon arsyet prapa ngjyrës tronditëse të flokëve Foto: Ilustrim

Ylli i Manchester Cityt Sergio Aguero ka pranuar të ngjyroste flokët para derbit kundër Manchester Unitedit për shkak të një basti me një anëtar të familjes.

Sulmuesi 30-vjeçar tronditi shikuesit kur doli nga tuneli i stadiumit Etihad në ditën e derbit me flokët e zakonshëm ngjyrë kafe të errët të ngjyrosur me një stil argjendi të mrekullueshëm.

Megjithatë, ndryshimi në paraqitjen fizike nuk ndikoi në rekordin e fortë të Aguero ndaj Devilëve të Kuq pasi shënoi golin e dytë në një fitore të rehatshme 3-1 – një përpjekje që barazoi rekordin e Wayne Rooney për tetë sulme në ndeshje.

“Vëllai im më sfidoi, nuk guxon ta bësh para ndeshjes kundër Unitedit, dhe unë e bëra atë. Djali tim i pëlqen dhe është i lumtur “, tha Aguero.