Agjenti i Eriksen i vendosur për bisedimet e Real Madridit

Agjenti i Christian Eriksen do të zhvillojë bisedime të mëtejshme me Real Madrid këtë fundjavë pasi sulmuesi i Danimarkës kërkon të sigurojë një lëvizje të janarit larg Tottenhamit.

Eriksen është në 12 muajt e fundit të kontratës së tij në veri të Londrës dhe janari do të ishte shansi i fundit që Spurs të marrë një tarifë për 27-vjeçarin.

Ish-mesfushori i Ajax shprehu dëshirën e tij për të kërkuar një sfidë të re në fillim të verës, por asnjë veprim nuk u materializua.