13.08.2019, 16:48

AC Milan: Udhëtimi në Kosovë, historik!

Milani të shtunën në mbrëmje zhvilloi miqësore historike me kampionin e Kosovës, Feronikelin.

Përderisa ndeshja brenda stadiumit nuk shkoi siç duhet, pasi vetëm një numër i vogël tifozësh kishin udhëtuar drejt “Fadil Vokrrit”, shkruan GazetaBlic.

Megjithatë, duket se pritja që tifozët e caktuar ia kishin bërë klubit italian, i ka pëlqyer jashtë mase 18-herë kampionëve italianë.

Në deklaratat e shumta të tyre, drejtuesit Rossonerë i kanë falenderuar, derisa sot kanë shfrytëzuar faqen zyrtare të rrjetit social “Twitter”, për ta quajtur këtë udhëtim si historik.

Kujtojmë se klubi italian, AC Milan shënoi fitore ndaj KF Feronikelit me rezultat përfundimtar 2-0.

N.T.P.SH “HALITI” gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin hap të jetës. E ardhmja është edhe më e sigurt nëse zgjedh rrugën dhe partnerin e duhur!

LEXO EDHE:  Liverpool fiton dhe dhuron spektakël ndaj Arsenalit