AC Milan dëshiron Fabregas dhe Bakayoko

04.12.2018

AC Milan ja ka vënë syrin ekipit të Chelseas, ekipi italian dëshiron dy mesfushorët e Chelseas, Cesc Fabregas dhe Tiemoue Bakayoko, njoftuan gazetat e sportit të Italisë. Ekipi Italian para disa jave ka shprehur dëshirën për mesfushorin e Chelseas Cesc Fabregas, por tani Milan ka njoftuar se huazimin e Bakayoko-s të bëhet marrëveshja për blerjen […]

AC Milan dëshiron Fabregas dhe Bakayoko Foto: Ilustrim

AC Milan ja ka vënë syrin ekipit të Chelseas, ekipi italian dëshiron dy mesfushorët e Chelseas, Cesc Fabregas dhe Tiemoue Bakayoko, njoftuan gazetat e sportit të Italisë.

Ekipi Italian para disa jave ka shprehur dëshirën për mesfushorin e Chelseas Cesc Fabregas, por tani Milan ka njoftuar se huazimin e Bakayoko-s të bëhet marrëveshja për blerjen e tij.

AC Milan ka bërë të ditur se marrëveshja për Bakayokon dhe Fabregas të bëhet shumë shpejt, mesfushorin Cesc Fabregas mund ta blejnë për 10 milionë euro, ndërsa Tiemoue Bakayoko do të kushtojë rreth 35 milionë euro.